Має дуже високу точність: Волонтери розробили нову таємну зброю для бійців АТО (фото, відео)

Волонтери People's Project розробили нову модель турелі для бійців на передовій.

. Удосконалена установка з великокаліберним кулеметом призначена для боротьби з бронетехнікою ворога і має дуже високу точність. Особливість даної турелі в дистанційному керуванні, що дозволяє не наражати життя бійців на небезпеку і керувати вогнем із безпечного укриття. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт Всеукраїнського центру волонтерів, передає Ukr.Media.

Попередня версія вогневої установки вже встигла зарекомендувати себе на передовій. Про це розповів волонтер, інженер і просто людина із золотими руками Дядя Ваня (Іван Савельєв).


Наприкінці 2016 року на Світлодарській дузі відбулося загострення бойових дій. А перед цими подіями, так вже співпало, Дядя Ваня з волонтерами доставив 1-му батальйону 54-ї бригади, що захищав наші землі на тих рубежах, три станки під найпотужніший в нашій армії кулемет. Для бійців зробили дуже зручні станки - на коліщатках, із системами наведення, з ящиками для боєприпасів. І в певний момент ці станки зіграли свою визначальну роль у бою. В першу добу бою кулемети не змовкали ні на мить.В іншій гарячій точці - під Авдіївкою - також успішно застосовуються станки кулеметні під ДШК від Дяді Вані. Причому в такій кількості, що Дяді Вані навіть важко підрахувати, скільки їх було туди відправлено.


У військових для визначення точності використовують поняття тисячної. Турель Дяді Вані має точність наведення приблизно 1/18 тисячної - це дуже висока точність, навіть надлишкова, адже нормальною вважається 1 тисячна.


Установка стріляє на дистанцію 4 км - турель можна встановлювати приховано. Навіть якщо ціль не видно, треба лише визначити координати цілі, а блок управління сам розрахує необхідні величини наведення, і кулемет відпрацює по цілі.


Основне призначення даного кулемету - боротьба з бронетехнікою ворога. При точному наведенні кулемет влучає у все - люки, прилади спостереження, кожух ствола. Тож можна зрештою вивести з бою навіть танк.


Кулемет навіть перевозиться у боєздатному стані. В будь-якій ситуації установку можна взяти до рук і через дві секунди відкриє вогонь великокаліберний кулемет.


«Нормально. Все добре», - це відгуки бійців про турель у 95% випадків. Воно й не дивно, адже всі учасники проекту із виготовлення турелі пройшли фронт: люди розуміють, що таке кулемет і як з нього потрібно стріляти, і куди потрібно з нього стріляти, а куди не треба стріляти.


Нині волонтери, до команди яких долучились і нові розробники, активно працюють над удосконаленою моделлю турелі в рамках проекту "Дистанційний бойовий модуль "Шабля".

Має дуже високу точність: Волонтери розробили нову таємну зброю для бійців АТО (фото, відео)  Має дуже високу точність: Волонтери розробили нову таємну зброю для бійців АТО (фото, відео) Reviewed by Леся Іваночко on 23:03 Rating: 5