На Харківщині показали «Стіну» на кордоні з РФ [ФОТО]У Харківській області журналістам показали «Стіну» на українсько-російському кордоні. Вона являє собою систему інженерних споруд, оснащену останніми новинками техніки і відеоспостереження. Повномасштабного наступу вона не стримає, проте потоки контрабанди і атаки окремих диверсійних груп — цілком.

Новину повідомляють українські ЗМІ, передає «Преса України».

Колись небезпечний ділянку прикордонної території на «Журавлівці» Харськовской області перетворився на ретельно охороняється ділянку з повноцінною системою захисту. Тут уздовж 72-х кілометрів українсько-російського кордону вже встановлені огорожі (та сама «Стіна» або ж «європейський вал»), уздовж 180-й кілометрів виритий великий і глибокий рів. Є ще 60 кілометрів обстроенного рокадну дорого уздовж кордону.Забір «прикрашений» колючим дротом. Тут же поблизу розміщені чутливі тепловізори і відеокамери, здатні фіксувати рух об’єктів на великій відстані. А в землю закопаний сенсорний кабель, здатний розрізняти, чи порушує кордон осіб або ж тварина. Зображення з камер спостереження передає на екрани моніторів пункту управління на «Гоптівка».

Недалеко від стіни обладнані спостережна вишка та укриття для прикордонників, а також все необхідне для того, щоб вони деякий час могли тримати повноцінну оборону.

«Журавлівка» охороняється за допомогою двох бойових модулів, створених на основі броньованої машини «Тритон». Кожен з них нафарширований по максимуму: є система розвідки, що дозволяє здійснювати спостереження відразу за десятьма об’єктами, розпізнавати цілі за допомогою супутникового зв’язку і, якщо буде потрібно, знищити за допомогою вбудованої автоматичної кулеметної установки.

Прикордонники визнають, що повномасштабний наступ в разі відкритої агресії «Стіна» стримати не зможе, однак її наявність дасть час для мобілізації прикордонний військ.

Источник: uapress.info
На Харківщині показали «Стіну» на кордоні з РФ [ФОТО] На Харківщині показали «Стіну» на кордоні з РФ [ФОТО] Reviewed by Леся Іваночко on 19:26 Rating: 5