РІЗДВЯНИЙ ПІСТ 2016-2017: ЩО КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО РОБИТИ В ЦЕЙ ПЕРІОД?Різдвяний піст 2016-2017: ЩО категорично заборонено робити в цей період?
28 листопада (15 листопада за старим стилем) починається Різдвяний піст, який ще назвают Пилипів, бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа.

Мета посту приготувати віруючих до зустрічі одного з головних свят Церкви – Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Різдвяний піст триває сорок днів.Серед великої кількості правил і канонів, які існують в християнському віруванні, одне з головних місць займає пост. Найважливіші пости проводяться напередодні настання великих свят і сьогодні ми поговоримо про Різдвяний піст. Згідно новим стилем в 2016-2017 році Різдвяний піст буде проводитися з 28 листопада по 6 січня повідомляє news24.


Історичні відомості

Початок таких багатоденних постів варто шукати ще під час самого зародження християнства. Друга назва Різдвяного посту – Філіппов і вперше про нього згадується в III і IV столітті святим Амвросієм Медиодаланским і блаженним Августином. В ті часи не було якихось чітких канонів проведення цього посту, тому люди постили хто скільки міг: комусь вдавалося 7 днів, комусь- місяць.

Вже через сторіччя після легендарного хрещення Русі Володимиром Великим, імператор Візантії Манула разом зі своїм соратником патріархом Константинополя Лукою наказала всім віруючим поститися протягом 40 днів. Варто відзначити, що заявлений піст вважався головною подією року, що минає.

Що варто розуміти під поняттям «Різдвяний пост»?

За словами християн, в період передерживания 40 денного Різдвяного посту людина очищається повністю за допомогою молитов, покаяння і відмовою від скромної їжі. Також ще з давніх часів вважалося, що саме через спокій тіла і душі, а також шляхом смирення людина дякує свого Господа за всю ту щедрість, який той до нього проявляє.

І лише ті люди, які істинно вірують серцем, переповненим любов до Господа і дотримуються строго відмови від деякої їжі в останні 7 днів Різдвяного посту можуть гласить про народження Ісуса Христа. До речі, друге назвою цього поста Філіппов вважається тому, що день миколи та й ніколи раніше припадав якраз на свято святого апостола Пилипа. А ось церковні служителі називають його четырехдесятницев, за кількістю днів самого посту.

За правилами Різдвяного посту, перша частина його проведення вважалася не надто суворої, тоді як до самого святвечора доводилося готуватися згідно всім канонам. За словами священиків, Різдвяний піст вважається тим часом, коли людина може подякувати Господа свого за все те хороше, що траплялося з ним на протязі всього року. Саме за допомогою жертовності, милосердя і покаяння в цей період можна отримати таїнство єднання з Богом й оновлення духа. Саме тому людина протягом усіх заявлених 40 днів повинен бути дуже щедрим з нужденними, а за допомогою молитви і обмежень винищити той гріх, який був примножено протягом усього року з-за тлінній людської плоті.

Згідно постулатам алегорія Різдвяного посту Симеона Фессалонікійський, зимовий великий піст пророка Мойсея дав йому можливість отримати Божі заповіді. Саме тому в нинішній час кожна людина, яка буде щирі постити перед Різдвом, зможе осягнути Божу мудрість за допомогою віри в Ісуса Христа. При цьому головною людською жертвою в цей період вважається смирення, відкрите серце, молитви і чиста совість. Але, так думають теологи: церква і філософи. Як же бути з вченими? Адже саме за допомогою науки в сучасному світі можна підтвердити або ж спростувати існування будь-якого постулату. І повірте, в цьому випадку вченим є про що сказати.

З медичної точки зору, Різдвяний і Великодній пости вважаються цілком обґрунтованими. Варто відзначити, що 40 днів Филлипового поста вважаються тим часом, коли людський організм готується до зими 2017 року, і його біоритми починаються змінюватися на тлі скорочення світлового дня. Саме в такий період варто утриматися від важкої їжі і зайвої активності. Саме тому виходить, що відмова в цей період від деяких видів їжі вважається навіть корисним для загального оздоровлення нашого організму.

Що готувати на Різдвяний піст 2017 року?

Як стало вже зрозуміло, передерживание подібного поста – суто індивідуальна справа, до якого людину змусити ні в якому разі не можна. Приміром, деякі не можуть дозволити собі подібного з-за проблем зі здоров’ям, або якихось серйозних порушень в організмі. У такому випадку церква не вважає правильним дотримуватися посту, порушуючи при цьому загальний стан здоров’я. Але це не означає, що можна спробувати знайти для себе якийсь більш прийнятний варіант харчування, щоб організм відчував якогось дискомфорту. Варто відзначити, що в такий період не варто їсти лише щось сіре і несмачне: їжа повинна залишатися живильної і бажаною, хоча це і пісні страви.

Різдвяний піст 2016-2017 календар харчування

Для того щоб більш наочно розуміти, що можна вживати протягом усіх 40 днів Різдвяного посту, а що ні, варто розписати докладне меню по днях.

Період з 28 листопада по 19 грудня

Понеділок – можна вживати варену рослинну їжу, яка готувалася без масла (кисіль, вареники, рис тощо).

Вівторок – можна вживати рослинну їжу з додаванням олії, а також рибу і вино (минтай, риба під маринадом, вуха, а також яблучне, виноградне та рябиновое вино).

Середа – цілий день можна використовувати лише сухоїдіння (фрукти, сирі овочі, мед, горіхи, хліб, сухофрукти).

Четвер – можна вживати рослинну їжу з додаванням олії, а також рибу і вино (минтай, риба під маринадом, вуха, а також яблучне, виноградне та рябиновое вино).

П’ятниця – цілий день можна використовувати лише сухоїдіння (фрукти, сирі овочі, мед, горіхи, хліб, сухофрукти).

Субота – можна вживати рослинну їжу з додаванням олії, а також рибу і вино (минтай, риба під маринадом, вуха, а також яблучне, виноградне та рябиновое вино).

Неділя – можна вживати рослинну їжу з додаванням олії, а також рибу і вино (минтай, риба під маринадом, вуха, а також яблучне, виноградне та рябиновое вино).

Період з 20 грудня по 1 січня

Понеділок – можна вживати варену рослинну їжу, яка готувалася без масла (кисіль, вареники, рис тощо).

Вівторок – в щоденний раціон можна додати рослинну їжу, яка готувалася на пісному маслі (томатний суп, картопля з грибами, баклажанна ікра, яблучний пиріг, фалафель).

Середа – цілий день можна використовувати лише сухоїдіння (фрукти, сирі овочі, мед, горіхи, хліб, сухофрукти).

Четвер – в щоденний раціон можна додати рослинну їжу, яка готувалася на пісному маслі (томатний суп, картопля з грибами, баклажанна ікра, яблучний пиріг, фалафель).

П’ятниця – цілий день можна використовувати лише сухоїдіння (фрукти, сирі овочі, мед, горіхи, хліб, сухофрукти).

Субота – можна вживати рослинну їжу з додаванням олії, а також рибу і вино (минтай, риба під маринадом, вуха, а також яблучне, виноградне та рябиновое вино).

Неділя – можна вживати рослинну їжу з додаванням олії, а також рибу і вино (минтай, риба під маринадом, вуха, а також яблучне, виноградне та рябиновое вино).

Період з 2 по 6 січня

Понеділок – цілий день можна використовувати лише сухоїдіння (фрукти, сирі овочі, мед, горіхи, хліб, сухофрукти).

Вівторок – можна вживати варену рослинну їжу, яка готувалася без масла (кисіль, вареники, рис тощо).

Середа – цілий день можна використовувати лише сухоїдіння (фрукти, сирі овочі, мед, горіхи, хліб, сухофрукти).

Четвер – можна вживати варену рослинну їжу, яка готувалася без масла на воді (кисіль, вареники, рис тощо).

П’ятниця – цілий день можна використовувати лише сухоїдіння (фрукти, сирі овочі, мед, горіхи, хліб, сухофрукти).

Субота – в щоденний раціон можна додати рослинну їжу, яка готувалася на пісному маслі (томатний суп, картопля з грибами, баклажанна ікра, яблучний пиріг, фалафель).

Неділя – в щоденний раціон можна додати рослинну їжу, яка готувалася на пісному маслі (томатний суп, картопля з грибами, баклажанна ікра, яблучний пиріг, фалафель).

6 січня – найсуворіший день усього Різдвяного посту 2017 року, тому сьогодні не можна їсти до того моменту, поки на небі не з’явиться перша зірка.

Загальноприйняті правила

Зазвичай рибу можна вживати на вихідних, коли в церкві правиться служба за упокій, а також додати її в раціон по великих святах (Варвари, Андрія, Миколая, Матвія, Катерини).

Ялин вважається священним маслом, а вино – кров’ю Христа, тоді як риба головний символ християнства. Подібні страви не дозволяється вживати в понеділок, середу і п’ятницю.

Варто відзначити, що скромна їжа не забороняється до вживання в обраний період, тоді як саме бажання обжерливості вже є гріхом.

Звичайно ж, постити чи ні – справа кожного і на це, з будь-якої точки зору, знайдуться найпоширеніші причини. Але, як гласить народна мудрість, не хоче постити з доброї волі, прийде час постити за недоброю.

Джерело
РІЗДВЯНИЙ ПІСТ 2016-2017: ЩО КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО РОБИТИ В ЦЕЙ ПЕРІОД? РІЗДВЯНИЙ ПІСТ 2016-2017: ЩО КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО РОБИТИ В ЦЕЙ ПЕРІОД? Reviewed by Марія Кузьмин on 22:29 Rating: 5