Історична подія: Запорізька АЕС відмовилася від російського ядерного палива і перейшла на американське

Без перебільшення, історична подія сталася вчора на Запорізькій атомній станції. Як підкреслив інформцентр АЕС, вперше в історії експлуатації станції вона замість російського стала використовувати “свіже паливо транснаціональної компанії Westinghouse, завантаження якого 16 червня почалася в активну зону реактора енергоблоку №5”.


Про це повідомляють Патріоти України з посиланням наНескучные новости.

Всього в обсязі першої партії планується завантажити 42 тепловиділяючі збірки компанії Westinghouse [ТВС-WR].

За процесом завантаження під час робочого візиту на проммайданчик Запорізької АЕС спостерігали президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський, заступник міністра енергетики США Едвард Макгінніс, голова Державної інспекції ядерного регулювання України Сергій Божко, директор Державного підприємства “Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки” Ігор Шевченко і делегації Міністерства енергетики США та ДП “НАЕК “Енергоатом”.

Щоб охопити всі аспекти впровадження нового для Запорізької АЕС палива, делегація відвідала вузол свіжого палива, де зберігаються паливні збірки ТВЗ-WR, що надійшли з шведського філії компанії Westinghouse. Після чого учасники заходу вирушили на блоковий щит управління енергоблока №5, де віддалено – за допомогою промислового телебачення, змогли спостерігати сам процес завантаження, а за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення – місця розташування завантажених складок в активній зоні.

Делегація, додає інформаційний центр, в цей день також відвідала майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива [ССВЯП] і повномасштабний тренажер блочного щита управління навчально-тренувального центру ЗАЕС, після чого гості з міністерства енергетики США відбули в Дніпро.


Джерело:patrioty.org.u
Історична подія: Запорізька АЕС відмовилася від російського ядерного палива і перейшла на американське Історична подія: Запорізька АЕС відмовилася від російського ядерного палива і перейшла на американське Reviewed by Леся Іваночко on 09:47 Rating: 5