ВАЖЛИВО!!!! Лікарі б'ють на сполох, в Україні - епідемія гепатиту С


Інфікованих - майже 10 %, але, що найгірше, значна частина хворих тривалий час, до десяти років (!), не підозрює про хворобу, це часто стає відомо лише на пізній стадії. Цей вірус називають лагідним убивцею за те, що він ніяк не видає себе. Звідки береться гепатит С, як потрапляє в організм? І чому досі ніхто не вигадав проти такої страшної хвороби захисту? - Це найагресивніший з-поміж інших вірусів гепатиту (є ще гепатит А і В), який справді впродовж тривалого часу не проявляється певними специфічними симптомами.

 Через це хворі не лише не підозрюють про важку недугу, але часто навіть не уявляють, коли саме й за яких обставин заразились, - говорить лікар-інфекціоніст Максим Краснов. - А потрапляє в організм людини цей вірус із інфікованою кров'ю, тож таке теоретично може статись при переливанні крові, а також при застосуванні нестерильних інструментів (наприклад, під час виконання тату, пірсингу, манікюру, у стоматкабінеті й т.п.).

Крім того, гепатит С може передаватись під час статевого контакту, але таких випадків, за даними світової статистики, не більше як 5 %. У приблизно 10 % випадків констатують передачу вірусу від матері до плоду, притім високим є ризик, коли у жінки гостра форма хвороби. Хоча навіть при такому діагнозі вона має всі шанси народити здорову дитину й годувати її грудним молоком. У кожній ситуації важливо вчасно дізнатись про наявність інфекції. Здебільшого це стає відомо, коли пацієнт готується до оперативного втручання й проходить обстеження, жінки - під час вагітності.

 Найгіршим є той факт, що захисту від цього вірусу немає, вакцини досі не існує. Тому медики й наполягають на необхідності регулярних оглядів. - А в чому небезпека цієї хвороби? - Мішенню вірусу є печінка, а цей орган, як відомо, має величезні ресурси й здатен терпіти дуже довго. Якщо інфекцію не спинити, це загрожує цирозом чи раком печінки... - Йдеться про надзвичайну загрозу, невже й справді вірус ніяк не проявляється на початках? - Після інфікування може пройти багато років (вірус може не проявлятись навіть десять років), упродовж яких хворий не підозрюватиме небезпеку. А потім раптом з'являється відчуття знесилення, слабкості, суттєво погіршується емоційний стан, доймають болі в правому підребер'ї, у суглобах. 

- Роками вірус не проявляється, він спить? - Насправді є певні симптоми, якими вірус міг би себе видати, але на них не зважають, адже вони нагадують застуду. У хворого підвищується температура тіла, розвивається слабкість, біль голови, ломота в тілі, біль у суглобах. Згодом це минає, тож вірус залишається неідентифікованим. Але з часом розвивається хронічний гепатит, тоді людина потерпає через швидку втомлюваність, вона не витримує звичних фізичних навантажень. Також можуть з'являтись скарги на нудоту, біль у ділянці живота. - Як же його можна виявити?

 - Обов'язково бодай раз на рік слід здавати біохімічний аналіз крові, також треба проходити ультразвукове дослідження органів черевної порожнини (при гепатиті С збільшується печінка). При підозрі на наявність гепатиту призначають більш докладні обстеження, а нерідко проводять їх повторно, аби пересвідчитись у достовірності діагнозу. Для цього можна звернутись до сімейного лікаря, гастроентеролога, гепатолога чи інфекціоніста. Лариса ПЕЦУХ

ВАЖЛИВО!!!! Лікарі б'ють на сполох, в Україні - епідемія гепатиту С ВАЖЛИВО!!!! Лікарі б'ють на сполох, в Україні - епідемія гепатиту С Reviewed by Леся Іваночко on 20:13 Rating: 5